Logo2017
ukenplru

Сайти

Створенн сайтів: сайт-візитка, сайт-каталог, лендінг пейдж, корпоративний сайт, інформаційний портал, інтернет-магазин і ін..

Копірайтинг

Створення публікацій для сайтів.

Просування

СЕО-оптимізація сайтів, реєстрація в пошукових системах, контекстна реклама і ін...

Мультимедіа

Фото, відео, аудіо для сайтів.

Частина перша «Теоретично про платний хостінг»

У даній публікації спробуємо поділитися власним досвідом щодо ефективного обрання площадки для вашого майбутнього сайту.  Отож як обрати правильно хостінг?  На це питання однозначної відповіді не існує через надзвичайно велику кількість послуг і конфігурацій. Проте пропонуємо декілька чітких моментів, які думаю, стануть вам в нагоді. Це зокрема:

 • Вартість
 • Технічний тип хостінгу
 • Об’єм
 • Трафік
 • Програмно-технічна підтримка
 • Географія розміщення
Вартість

Під час вибору платного хостінгу насамперед варто зрозуміти істину: ідеального хостінгу не існує. Як показує тестовий досвід наших колег – та, чи інша компанія при певних умовах є кращою, а в інший часовий простір може програти конкуренту по якості. Та все ж вибір доведеться зробити, тому спробуємо поверхнево розібратися у деяких технічних моментах .

Технологічні види хостінгу.

Загалом їх є три види:

 • Віртуальний хостінг
 • Віртуальний сервер
 • Виділений сервер

Особливості кожного з них впливають на стабільність, швидкість і надійність роботи сайту. А також на вартість.

 Найдешевшим є віртуальний хостінг . Він функціонує приблизно наступним чином: на одному сервері розміщена одна операційна система, яка розподілана на аккаунти для конкретних сайтів. Загалом сайти там працюють стабільно, але знову ж з розповідей наших колег довідуємось про ситуації, коли хостери забувають закрити доступ і користувачі отримують доступ не лише до своїх папок, але й до папок інших клієнтів. Також недоліком є ситуація коли сервер підвисає. Врезультаті недоступними стають усі сайти сервера. Найголовнішим недоліком такого хостінгу є взаємний поділ трафіку і навантаження між усіма користувачами. Якщо ви перебираєте по одному з показників, вас можуть вимкнути в односторонньому порядку.

Віртуальний сервер – на одному сервері  для кожного сайту передбачена окрема система, що дає певну незалежність від користувачів. Проте такий хостінг є значно дорожчим.

Виділений сервер – під ваш сайт чи проект надається окрема фізична машина – а це повна автономія в просторі, навантаженні і трафіку. Зрозуміло що і вартість тут не копійчана. Такий вид хостінгу краще брати великим компаніям чи хост-провайдерам.

Обєм хостінгу

Цілком індивідуальне питання. Все буде залежати від завдань майбутнього сайту. Якщо це сайт-візитка чи сайт-презентація – достатньо обрати мінімальний пакет. Проте якщо ви все ж плануєте інформаційний портал чи інтернет-магазин – об’єм варто вираховувати з уже існуючого матеріалу плюс резерв на недалеке майбутнє, плюс місце під резервні копії.

Трафік

Трафік – пропускана спроможність вашого сайту.  Це момент на якому хост-компанії люблять найбільше спекулювати. Якщо вам пропонують безлімітний трафік – варто уточнити усі моменти цієї безлімітності. Особливо прискіпливо варто ставитись до віртуального хостінгу. Тут ваша безлімітність обмежена пропускною здатністю вашого сервера, поділеною на кількість сайтів на ньому.

Програмно-технічна підтримка

До цього пункту можна віднести усі технічні характеристики хостінгу,  зручність користування і технічний супровід та наявність довідкової підтримки збоку хост-провайдера.  Звичайно варто обирати той хостінг, який надає сучасні елементи підтримки хостінгу.  Цей перелік виглядає приблизно оттак:

 • PHP, PERL, CGI
 • FTP
 • Необмежений трафік
 • Адміністративна панель хостінгу
 • Резервне копіювання
 • Сторінки помилок
 • SSI
 • Cron
 • Zend Optimizer, ionCube Loader
 • PHPMyAdmin
 • SMTP, POP3, IMAP, WebMail

У більшості випадків цей перелік буде відрізнятися 1-2 пунктами. До речі це стандартний набір для функціонування сучасних CMS. Детальніше про кожен пункт розповімо у наступних публікаціях.

Географія розміщення

Дана особливість хостингу носить радше політичний характер а ніж економічний. Він вказує на те у якому дата центрі буде розмішено ваш сайт. Це може бути Україна, Німеччина, Америка і т.д. Донедавна вважалося, що розміщення на закордонних серверах є значно стабільнішим. Та все ж, як показує практика – стабільність залежить від групи факторів. Та про це у другій половині публікації.


 

 

Частина друга «Практично про платний хостінг»

Щоб  на практиці розібратися з нюансами платного хостінгу, змоделюємо ситуацію коли нам необхідно туди розмістити один динамічний сайт – візитку на основі CMS. Судячи з поставленого завдання нам цілком підійде віртуальний хостінг за помірну платню. Ось тут розпочинаються пошуки, які навіть досвідченого веб-програміста можуть загнати у глухий кут. Отож на що варто найперше звернути увагу:

 1. Технічні потреби для нашого сайту. У даному випадку у нас сайт-візитка, для якого достатньо буде місця 1-1,5 гГб, а також підтримка на хості ресурсів для функціонування CMS (бази даних, PHP і ін..) Тобто на даному етапі формулюємо вимоги до майбутнього хостінгу
 2. Зручність управління хостінгом. На сьогодні існує низка програм для управління хостінгом. Для просунутого користувача в принципі з жодною з них  проблем би не мало виникати. Для початківці мабуть важливим є наявність панелі управління на доступній мові, а відтак перевагу варто надавати вітчизняним хост-компаніям. Щодо вибору програм управління – питання смаку та звички.
 3. Лімітність і безлімітність трафіку. Більшість хостерів пропонує безлімітний трафік. Як ми вже згадували, для віртуального хостінгу ця безлімітність є умовною, на якій компанії часто спекулюють. В нашій практиці трапився момент, коли одна з київських хост-компаній спекулюючи на переборі трафіку вимагала у клієнтів перейти на дорожчий пакет. З такими компаніями краще не працювати. Щоб уникнути цієї проблеми – необхідно чітко вимагати у тостера межі безлімітності.
 4. Версії PHP. Ще рік тому, дана проблема так гостро не стояла, оскільки стандартом була версія 5,2. На даний час відбувається плавний перехід на версії 5,3. Тому краще надавати перевагу хостінгу з можливістю самостійно перемикати версії. Це особливо актуально для сайтів на базі CMS.
 5. Наявність систем захисту. Більшість хостерів знімаю з себе відповідальність за безпеку вашого сайту. Проте одні просто знімають, а інші намагаються пропонувати низку систем захисту, які в кінцевому результаті позитивно вплинуть на ефективність сайту. Мова йде про наявність антивіруса, про ускладнення доступу до хостінгу і сайту через каптчу та смс-авторизацію, доступ через фіксовану IP-адресу. З одного боку такі перепони доставляють незручності користувачу, з іншого ж є запорукою стабільності сайту. Тому рекомендовано надавати перевагу хостінгам саме з такими «перепонами»
 6. Географія розміщення. Донедавна побутувала думка, що закордонні площадки є більш надійними. Але досвід підказує протилежне. Нещодавно нам довелося міняти хостінг через систематичні взломи сайтів, розміщених у Німеччині. Тобто уся проблема безпосередньо в порядності хост-компанії, а не де розміщений сайт. Географія відіграє важливу роль для інформаційних, комерційних  та політичних проектів у країнах з цензурою та пресингом на бізнес. В такому випадку краще фізично тримати проекти за кордоном, що є запорукою їх незалежності.
 7. Наявність технічної підтримки та її оперативність. Скажімо виникла ситуація з непрацездатністю сайту і конче необхідна порада. Уде оперативно Від того на якому фаховому рівні ви її отримаєте і як це буде оперативно зроблено – залежить успіх вашого проекту. Знову ж з досвіду у місцевих хостерів дана послуга є на досить пристойному рівні. Нещодавно мали справу з англійськими хосит-компаніями. Відповіді від них отримували через тиждень. На українських чи російських площадках – протягом доби.
 8. Зважаємо на рейтинги та відгуки в мережі. Врешті більш менш правдиву картину про хостінг можемо отримати з рейтингів. Нажаль їх дуже мало, але вони все ж таки є, і їх можна знайти в мережі. Виключно з етичних міркувань там представлені лише кращі, а про гірших шукаємо відгуки. Хоча і тут без глибокого аналізу не обійтись, оскільки об’єктивність відгуків найчастіше перебуває на рівні 10-20%.

 

Зрозуміло, що вищевикладені моменти – досвід лише однієї веб-студії, але сподіваємось навіть цей обмаль інформації дасть вам можливість уникнути багатьох помилок, та майбутніх неприємностей при роботі з хост-компаніями.

Ярослав БАРАН (На замовлення Sample-Soft)

 

 

 

Ми Вам зателефонуємо

Ми Вам зателефонуємо

Неверный ввод
Невірно вказані дані. Впмшіть лише цифри.
Невірно вказані символи
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop