Logo2017
ukenplru

Сайти

Створенн сайтів: сайт-візитка, сайт-каталог, лендінг пейдж, корпоративний сайт, інформаційний портал, інтернет-магазин і ін..

Копірайтинг

Створення публікацій для сайтів.

Просування

СЕО-оптимізація сайтів, реєстрація в пошукових системах, контекстна реклама і ін...

Мультимедіа

Фото, відео, аудіо для сайтів.

В попередніх публікаціях ми зупинялися на випадках інфікування сайтів, та блокування їх з боку Яндекс. Сьогодні мова піде про дещо нестандартний випадок з яким можуть зіткнутися користувачі  Joomla під час міграції.

І так все розпочалось з того зо один з сайтів було вирішено перевести з Joomla 1.5 на Joomla2.5. Ми скористалися стандартними порадами і застосувавшикомпонент  jupgrade зробили ривок у майбутнє.

 Проте тут нас очікувало неприємний сюрприз: після кількох днів роботи Яндекс блокує роботу сайту з попередження про «вредоносный код» всілякі загрози і т.д.. Коли заходимо у розділ «Вебмастер» на цьому порталі, сайт звісно помічений «чортиком» а причиною блокування є «поведенчиский анализ». І це вся інформація, яку зумів надати нам Яндекс. Перепробувавши усі стандартні методи боротьби (описані в попередніх публікаціях) не отримуємо бажаного результату. Аналіз коду файлів також нічого не дав. Що робити?

Приймаємо рішення проаналізувати посилання сторінки, на яку свариться Яндекс. І що? Виявляється там безліч інформації про компоненти чи плагіни, яких на сайтів давно уже немає. Тобто невідомо звідки Joomla продукує застарілу інформацію. Починаємо пошук і виявляється Joomla 2.5 на відміну від старішої версії має цікавий компонент «Перенаправлення». Якраз у ньому знайдено усі застарілі посилання. Функцією цього компонента є перенаправлення зі старих неіснуючих посилань на реальні сторінки сайту. Це особливо корисно тоді, коли у недалекому минулому якась сторінка користувалась неабияким попитом у користувачів. Та час минув і потреба у цій сторінці відпала. Так от, щоб не втратити аудиторію цієї сторінки було створено даний компонент. В ідеалі він працює дуже добре. Та у нас мігрований сайт, під час якого не уся інформація коректно здатна перейти на нову версію. Тому і збої відбуваються в роботі компоненту перенаправлення. Можливо десь там стався збій, тому і Яндекс не може завершити коректно сценарій.

Як з цим боротися? Насамперед заходимо у компонент «Перенаправлення» і дизактивовуємо усі посилання.  Також в плагінах відключаємо «Система-переадресація».  Даємо Яндексу на повторну перевірку. У нашому випадку усі претензії зникли. Через тиждень про буємо знову включити даний компонент і знову потрапляємо у чорну книгу.

Насправді таким чином ми долаємо проблему блокування, але проблема з «битими» застарілими посиланнями залишається відкритою. Один з варіантів її вирішення є налаштування htaccess. Але зе уже інша історія та окрема публікація. Наразі варто пам’ятати, якщо після міграції у вас виникають проблеми з Яндекс – можливо вищевикладений сценарій стане вам у пригоді.

Ярослав БАРАН

Ми Вам зателефонуємо

Ми Вам зателефонуємо

Неверный ввод
Невірно вказані дані. Впмшіть лише цифри.
Невірно вказані символи
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop