Logo2017
ukenplru

Сайти

Створенн сайтів: сайт-візитка, сайт-каталог, лендінг пейдж, корпоративний сайт, інформаційний портал, інтернет-магазин і ін..

Копірайтинг

Створення публікацій для сайтів.

Просування

СЕО-оптимізація сайтів, реєстрація в пошукових системах, контекстна реклама і ін...

Мультимедіа

Фото, відео, аудіо для сайтів.

Все власне розпочалося з того що колись довелося на один з сайтів замовника поставити відео з  YouTube.  Пройшовши стандартну процедуру розміщення коду, так і не побачили ролика, а лише текст коду.  Чому і  як це обійти?

Чому  Joomla не інтерпретує коди скриптів?

Джумла не лише не інтерпретує, але й урізає у редакторах HTML-код. Швидше за все це зроблено з міркувань безпеки, щоб не дати можливості розміщення на сайті вікон для хакерів. Проте дану проблему можна вирішити також засобами розширень Джумла.

 

Як вставити код в Joomla і заставити його там працювати.

На сьогодні існує сила силенна розширень: модулів, компонентів і плагінів. Вони суттєво і майже коректно розширюють можливості Джумли.  Назвемо дише деякі з них:

 • Custom HTML
 • Mod Custom Plus
 • JXTC Html
 • Add Custom PHP
 • Any HTML, PHP, CSS, Script
 • Sourcerer

У даному списку наведено лише незначну частинку існуючих розширень, серед яких є і модулі і плагіни. Навіть з назви можна зробити висновок, що кожен з даних розширень має свої особливості: хтось відповідає лише за конкретний код, хтось за групу кодів. Окрім цього перевага модулів у тому, що їх можна розташовувати у модульних позиціях шаблону. Ця перевага стане у нагоді коли нас на сайті необхідно розмістити лічильник чи сторонній банер. Проте якщо код необхідний нам в текстовій частині на допомогу приходять плагіни. Якраз про один із таких плагінів хотілося б розповісти.

Sourcerer

Даний пагін є мабуть лідером у своїй сфері, оскільки є надзвичайно простим у застосуванні і володіє перевагами як модулів, так і плагінів. Існує він у безкоштовній і комерційній версії. Для наших потреб цілком достатньо і безкоштовної версії, яку вільно можна скачати на сайті виробника: http://www.nonumber.nl  Інсталюється стандартним методом. Після чого заходимо у вкладку «Менеджер плагінів» і переконуємось, що даний пагін увімкнутий. Взагалі при інсталяції у нас з’являються три плагіни, які необхідно увімкнути:

 • Button – Sourcerer – пагін, який виводить кнопку в редакторі
 • System – Sourcerer – безпосередньо плагін
 • System - NoNumber! Framework – фреймворк на базі якого працює Sourcerer

 

Як вставити код у текстову частину з допомогою Sourcerer

 1. Переходимо у "Менеджер статей" і створюємо нову статтю. Коли перед нами відкриється редактор створення нової публікації, наше увагу зосередимо під полем «Текст статті» де звично розміщені кнопки «Стаття», «Зображення», «Розрив сторінки», «Детальніше» «Режим HTML». Ми бачимо що там з’явилася ще одна кнопка «Insert Code <>». Власне з цією кнопкою нам доведеться працювати.Ілюстрація до публікації на Sempl Soft
 2. Визначаємо місце в тексті куди необхідно вставити код і поміщаємо туди каретку.
 3. Тиснемо на кнопку «Insert Code <>». Перед нами відкривається наступне діалогове вікно:Як втавити код у Джумла
 4. В даному діалоговому вікні видаляємо текст розміщений між тегами: {/source}. Дані теги не рухаємо, а натомість туди розміщуємо потрібний нам код. Тиснемо на кнопку «Insert». Наш код вставлено. Залишається лишень перейти на сайт і пересвідчитися у відображені коду. Як вставити код у модульну позицію з допомогою Sourcerer Тут також би немало виникати труднощів. 1. Переходимо у «Менеджер модулів» і створюємо новий модуль 2. З запропонованих варіантів вибираємо: «Довільний HTML» 3. Під полем вводу тексту знаходимо вже знайому кнопку «Insert Code <>». І проробляємо усі операції з пунктів 2-5 викладених вище. 4. Далі вибираємо позицію модуля, і публікуємо його. Знову ж залишається лишень перейти на сайт і пересвідчитись у відображені модуля. Проблеми і безпека з використанням Sourcerer За час використання плагіну Sourcerer, дане розширення зарекомендувало себе як достатньо стабільною розробкою. Та все ж нічого ідеального не буває, тому і тут інколи трапляються казуси. Проблема 1. У діалоговому вікні не відображається редактор, а показує титульну сторінку адміністративної панелі. Вирішення: видаліть та переінсталюйте Sourcerer. У трьох різних випадках це допомогло. Проблема 2 Після інсталяції Sourcerer у мене білий екран – сайт не відображається. Вирішення: Очевидно Sourcerer конфліктує з якимось з розширень на вашому сайті. Спочатку спробуйте деінсталювати Sourcerer. Якщо сайт став працездатним – пошукайте новішу версію Sourcerer. Це можна зробити безпосередньо на сайті виробника http://www.nonumber.nl У багатьох випадках це є вирішенням проблеми. Проблема 3 Не можу за інсталювати нову версію, викидує всілякі попередження… Вирішення: Тут може бути багато причин. Хоча найбільш розповсюдженішою проблемою є те, що ви не деінсталювали попередню версію, або її складові. Для повної деінсталяції необхідно видалити три плагіни: Button – Sourcerer System – Sourcerer System - NoNumber! Лише тоді приступати до інсталювання нової версії. Ну і на завершення варто пам’ятати що будь-який сторонній код в тілі Joomla є суттєвим ударом по її безпеці. Так от щоб уникнути небажаних взломів та інфікувань: Уникайте засилля сторонніх кодів на вашому сайті Якщо все таки необхідно розмістити сторонній код старайтесь розміщувати коди з перевірених ресурсів Ярослав БАРАН На замовлення SAMPLE-SOFT Новини студії 287 Студія вишивки "Колорит" - нарешті в роботі in Наш блог 2085 З 1 жовтня 2018 року чергове подорожчання доменних імен. in Наш блог Ми Вам зателефонуємо Ми Вам зателефонуємо Ім'я Неверный ввод Телефон(*) Невірно вказані дані. Впмшіть лише цифри. Невірно вказані символи Надіслати {source}